OOM – Wygrana Łodzi. Lechia druga.

W Bolesławcu zakończyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. W finale O I miejsce Budowlani Łódź wygrali zdecydowanie z Lechią Gdańsk 28:0, a w meczu o III miejsce Posnania Poznań pokonała Orkan Sochaczew 39:0, również w tym przypadku wynik mówił za siebie.
 
Wyniki
Mecz o miejsce 5-6
Budowlani Lublin – Sparta Jarocin 15:10 (0:7)
Punkty: Budowlani- Dankiewicz Arkadiusz 5, Grabowski Maciej 5, Brzezicki Wojciech 5; Sparta Jarocin- Włodarek Kacper 5, Idzikowski Jacek 5.
Żółta kartka: Wójcik Jarosław (Budowlani Lublin).
 
Mecz o miejsce 3-4
Orkan Sochaczew – Posnania Poznań 0:39 (0:15)
Punkty: Posnania Poznań- Byczwarow Adrian 10, Najdul Dawid 9, Dębiński Hubert 5, Nitschke Mateusz 5, Kinast Dawid 5, Dębiński K. 5.
 
Mecz o miejsce 1-2
Budowlani Łódź – Lechia Gdańsk 28:0 (16:0)
Punkty: Budowlani Łódź- Nowiński Dominik 10, Brzozowski Kamil 8, Urbaniak Paweł 5, Pietrykowski Patryk 5.
Czerwona kartka: Boczulak Paweł (Lechia Gdańsk).
Żółta kartka: Witkowski Szymon (KS Budowlani Łódź).
 
Klasyfikacja końcowa XX OOM:
1. KS Budowlani Łódź
2. Lechia Gdańsk
3. Posnania Poznań
4. Orkan Sochaczew
5. Budowlani Lublin
6. Sparta Jarocin
 
Najlepszy zawodnik formacji młyna – Witkowski Szymon (KS Budowlani Łódź).
Najlepszy zawodnik ataku – Wójtowicz Robert (Lechia Gdańsk).

OOM dzień pierwszy – podsumowanie

W Bolesławcu rozpoczęły się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W pierwszych meczach zwyciężały drużyny: Orkan Sochaczew (tylko trzema punktami ze Spartą Jarocin), Lechia Gdańsk i KS Budowlani Łódź.
 
Wyniki  
Sparta Jarocin – Orkan Sochaczew 10:13 (0:3) 
Punkty: Sparta- Żarczyński Maciej 5, Włodarek Kacper 5; Orkan- Plichta Mateusz 8, Korzeniewski Oskar 5.
Żółta kartka: Nowak Łukasz (Sparta).
 
Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk 10:33 (0:26)
Punkty: Budowlani- Gawroński Bartłomiej 5, Wójcik Jarosław 5; Lechia- Wójtowicz Robert 10, Skrzypiński Karol 6, Pieńkowski Paweł 5, Boczulak Paweł 5, Bracik Miłosz 5, Możejko Kuba 2. 
 
KS Budowlani Łódź – Posnania Poznań 26:7 (12:0) 
Punkty: Budowlani- Brzozowski Kamil 6, Witkowski Szymon 5, Nowiński Dominik 5, Pustkowski Bartosz 5, Kozłowski Dorian 5; Posnania- Nitschke Mateusz 5, Kinast Dawid 2.
Żółte kartki: Brzozowski Kamil, Hovhannisyan Dawid i Witkowski Szymon (Budowlani); Najdul Dawid i Nitschke Mateusz (Posnania).
 
Tabela 
1. Lechia Gdańsk – 3 pkt. (33:10)
2. KS Budowlani Łódź – 3 pkt. (26:7)
3. Orkan Sochaczew – 3 pkt. (13:10)
4. Sparta Jarocin – 1 pkt. (10:13)
5. Posnania Poznań – 1 pkt. (7:26)
6. Budowlani Lublin – 1 pkt. (10:33) 
                                                                                           
                                                              Sędzia Główny- Wiesław Piotrowicz
 
Mecze w dniu 17 lipca 2014
10.00 Budowlani Łódź – Sparta Jarocin
12.00 Lechia Gdańsk – Posnania Poznań
14.30 Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew

Czas na start Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

Już 16 lipca rozpocznie się rywalizacja Rugby na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Nasz region reprezentować będzie drużyna RC Lechii Gdańsk

plakat_OOM_2014
Grupa A – Budowlani Łódź (1), Sparta Jarocin (4), Orkan Sochaczew (5)
Grupa B – Budowlani Lublin (2), Lechia Gdańsk (3), Posnania Poznań (6)
 
System zawodów finałowych:
16 lipiec, 1 dzień: eliminacje 
10.00 Sparta Jarocin – Orkan Sochaczew
12.00 Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk
14.30 Budowlani Łódź – Posnania Poznań
17 lipiec, 2 dzień: eliminacje 
10.00 Budowlani Łódź – Sparta Jarocin
12.00 Lechia Gdańsk – Posnania Poznań
14.30 Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew
18 lipiec, 3 dzień: eliminacje 
10.00 Budowlani Łódź – Orkan Sochaczew
12.00 Budowlani Lublin – Posnania Poznań
14.30 Sparta Jarocin – Lechia Gdańsk
19 lipiec, 4 dzień: – wolny 
20 lipiec, 5 dzień: finały 
(na podstawie wspólnej tabeli po 3 meczach)
10.00 mecz o V miejsce
12.00 mecz o III miejsce
14.30 mecz o I miejsce
 
Sędziowie: Wiesław Piotrowicz – główny; Adrian Pawlik, Mirosław Szczepański, Grzegorz Szostek, Dariusz Marciniak, Damian Wolsza, Grzegorz Piaskowski – turniejowi.