Turniej juniorów Rugby 7 – komunikat organizatora

Uczniowski Klub Sportowy Szarża Grudziądz informuje, że III Młodzieżowy Turniej Rugby 7 odbędzie się w dniu 11 października 2014 (sobota).  Zawody zostaną rozegrane na Osadzie Grud na os. Strzemięcin.

Odprawa techniczna oraz weryfikacja dokumentów odbędzie się o godz. 10:30, start rozgrywek przewidziany jest na godz. 11:00. Termin zgłoszeń zespołów upływa 1 października 2014 r.

Organizator zapewnia opiekę medyczną podczas trwania imprezy, natomiast ubezpieczenie zawodników należy do obowiązku klubu macierzystego.

plakat_szarza

Turniej Rugby TAG w SP 86 w Gdańsku

W dniu 24 Września w Szkole Podstawowej nr 86 przy ulicy Wielkopolskiej 20 w Gdańsku odbył się turniej TAG Rugby. Podopieczni nauczyciela Tomasza Pałubickiego rozegrali mecze o mistrzostwo szkoły klas szóstych.

Podczas zawodów panował duch zdrowej rywalizacji i fair play.

Zawodnicy prezentowali bardzo duże umiejętności techniczne indywidualne jak i zespołowe przez co były rozgrywane na wysokim poziomie.

I Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży – wyniki

Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży rozegrany w niedzielę 21 września w Chojnicach był pierwszym z tego cyklu w sezonie 2014/2015. Turniej rozgrywany jest w trzech kategoriach wiekowych(mini żak, żak i młodzik)

W Chojnicach frekwencja nie była największa, zabrakło kilku drużyn między innymi z Pruszcza Gdańskiego z Rumii i Grudziądza oraz dominującej w kategorii mini żak drużyny z Czeczewa.

Nie zawiodły duże kluby z Trójmiasta oraz nie zabrakło oczywiście gospodarzy Tura Chojnice, który po rocznej przerwie wystawił także do boju młodzików. Niestety dominacja zespołów z trójmiasta, Arki Gdynia i Lechi Gdańsk miała swoje odzwierciedlenie w wynikach i to te zespoły plasowały się na czołowych miejscach.

Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się 3 października 2014 w Sopocie.

Poszczególne wyniki zawodów:

Kategoria Mini Żak;

Tur Chojnice – SP Ogorzeliny         4:1

Arka Gdynia – SP 10 Gdynia          6:1

Lechia Gdańsk – Tur Chojnice        5:0

SP Ogorzeliny- Arka Gdynia          0:7

SP 10- Gdynia Lechia Gdańsk       1:3

Tur Chojnice – Arka Gdynia            0:5

SP Ogorzeliny – SP 10- Gdynia      0:4

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia        1:3

Tur Chojnice – SP 10 Gdynia          1:1

SP Ogorzeliny – Lechia Gdańsk      0:6

Klasyfikacja Końcowa:

1. Arka Gdynia

2. Lechia Gdańsk

3. SP 10 Gdynia

4. Tur Chojnice

5. Sp Ogorzeliny

Kategoria Zak:

Tur Chojnice – Ogniwo Sopot      3:3

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk     3:1

Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk   0:10

Tur Chojnice – Arka Gdynia         0:12

Tur Chojnice – Lechia Gdańsk     1:6

Arka Gdynia – Ogniwo Sopot      13:1

klasyfikacja końcowa :

1.Arka Gdynia

2. Lechia Gdańsk

3. Tur Chojnice

4. Ogniwo Sopot

Kategoria Młodzik:

Arka Gdynia – Lechia Gdańsk       28:14

Tur Chojnice – Arka Gdynia            0:48

Lechia Gdańsk – Tur Chojnice       43:0

Klasyfikacja Końcowa :

1. Arka Gdynia

2. Lechia Gdańsk

3. Tur Chojnice

Pierwszy turniej eliminacji MPS 7 za nami

Ostatecznie w turnieju wzięło udział 7 zespołów podzielonych na dwie grupy.

Grupa A Grupa B
1 RC LECHIA GDAŃSK MKS OGNIWO SOPOT
2 RC ARKA GDYNIA AZS AWFiS GDAŃSK
3 R.C. CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI R.K. UNISŁAW
4 x SZARŻA GRUDZIĄDZ
MECZE GRUPOWE
Godzina GRUPA DRUŻYNA 1 DRUŻYNA 2 Wynik
11.00 B MKS OGNIWO SOPOT AZS AWFiS GDAŃSK 0 25W
11.20 A RC ARKA GDYNIA R.C. CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI 31 0
11.40 B AZS AWFiS GDAŃSK R.K. UNISŁAW 19 19
12.00 B MKS OGNIWO SOPOT SZARŻA GRUDZIĄDZ 10 17
12.20 A RC LECHIA GDAŃSK RC ARKA GDYNIA 26 15
12.40 B R.K. UNISŁAW MKS OGNIWO SOPOT 34 5
13.00 B AZS AWFiS GDAŃSK SZARŻA GRUDZIĄDZ 24 14
13.20 A R.C. CZARNI PRUSZCZ GDAŃSKI RC LECHIA GDAŃSK 0 29
13.40 B SZARŻA GRUDZIĄDZ R.K. UNISŁAW 12 17
GRUPY FINAŁOWE
A B
1 A1 RC Lechia Gdańsk A2 R.K. Unisław
2 B1 RC Arka Gdynia B2 ASZ AWFiS Gdańsk
3 C1 RC Czarni Pruszcz Gdański C2 Szarża Grudziądz
4 x D2 MKS Ogniwo Sopot
PÓŁFINAŁY
DRUŻYNA 1 DRUŻYNA 2 Wynik
14.00 A1 RC Lechia Gdańsk B2 AZS AWFiS Gdańsk 43-17
14.20 B1 RC Arka Gdynia A2 R.K. Unisław 14-17
FINAŁY
DRUŻYNA 1 DRUŻYNA 2 Wynik
D2 x
14.40 C1 RC Czarni Pruszcz Gdański C2 Szarża Grudziądz 0-25 W
15.00 R.K. Unisław AZS AWFiS Gdańsk 21-10
15.20 RC Lechia Gdańsk RC Arka Gdynia 24-5

Klasyfikacja końcowa

  1. RC Lechia Gdańsk
  2. RC Arka Gdynia
  3. R.K. Unisław
  4. AZS AWiF Gdańsk
  5. Szarża Grudziądz
  6. RC Czarni Pruszcz Gdański
  7. MKS Ogniwo Sopot